Понеделник, 22.10.2018, 17:18:31
Добродојдовте во Ерџелија
Почетна Регистрација Пријави се
Добредојде, Гост · RSS
Мапа на страната
Категории
My articles [5]
Пријави се
Radio STIP
Listen Macedonia Radio Stip Radio Online
За корисниците
Денес не посетија: Вкупно регистрирани корисници: 22
Денеска: 0
Вчера: 0
Последните 7 дена: 0
Последните 30 дена: 0
бројач на посети
free counters
Статистика

Вкупно на линија: 1
Гости: 1
Корисници: 0
 Статии
Почетна » Фељтони » My articles

Николче Колев, наша надеж
Ученик од трета година на средно училиште во Свети Николе, за проектот добивање биодизел од алги, освои втора награда на натпревар на пронаоѓачи во Соединетите Држави.

Извор: http://www.bbc.co.uk/macedonian/news/story/2009/11/091120_inventor.shtml
Категорија: My articles | Додадено од: Tase (23.04.2010)
Прегледи: 132 | Оцена: 0.0/0
Вкупно коментари: 0
Само регистрирани корисници може да оставаат коментари
[ Регистрација | Пријави се ]
Copyright MyCorp © 2018
Барај
главен спонзор
Reklamne jelkice za kola
рекламен простор
рекламен простор
последни измени
 • 09.04.2010 Спорт
 • 09.04.2010 Културен живот
 • 17.04.2010 Ерџелија денес
 • 23.04.2010 Статии и линкови
 • 23.04.2010 Фото албум
 • Наша анкета
  Оценете ја нашата страна

  Вкупно одговори: 20
  Make a free website with uCoz